امروز : پنجشنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۶ | Thursday, 14 December , 2017
"مهم ترین رازهای نهان سیاست بازان ، چیزی جز پیگری اندیشه مردم کوچه و بازار نیست. حکیم ارد بزرگ"
  
محک
 
موافقت فیفا با بازبینی فیلم صحنه‌های مشکوک توسط داوران

  پس از قربانی شدن ایران و چند تیم دیگر در جام جهانی ۲۰۱۴ داوران در آینده مجاز به استفاده از بازبینی فیلم صحنه‌های مشکوک خواهند بود.   پس از پنالتی ناعادلانه‌ای که «نیشیمورا»ی ژاپنی در بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ به سود برزیل گرفت، گازی که سوارز از شانه کیه‌لینی، مدافع ایتالیا گرفت و […]

139304091458521203115573
 

پس از قربانی شدن ایران و چند تیم دیگر در جام جهانی ۲۰۱۴ داوران در آینده مجاز به استفاده از بازبینی فیلم صحنه‌های مشکوک خواهند بود.

 

پس از پنالتی ناعادلانه‌ای که «نیشیمورا»ی ژاپنی در بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ به سود برزیل گرفت، گازی که سوارز از شانه کیه‌لینی، مدافع ایتالیا گرفت و از چشم داور دور ماند، گل‌های صحیح بوسنی‌ و مکزیک که مردود اعلام شدند و پنالتی ایران که در دیدار این تیم مقابل آرژانتین گرفته نشد، حالا فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به فکر این است تا پس از استفاده از فناوری کنترل خط دروازه که در جام بیستم به داوران اجازه بازبینی ویدئویی صحنه‌های مشکوک را می‌دهد، مجوز بازبینی فیلم صحنه‌های مشکوک را هم بدهد.

 

سپ بلاتر، رئیس فیفا در این رابطه گفت: وقتی درجریان بازی صحنه‌ای اتفاق می‌افتد که مشخص نیست پنالتی بوده یا نه، خطا داخل محوطه جریمه بوده یا نبوده، خطایی صورت گرفته یا نگرفته، مربیان می‌توانند اعتراض خود را مطرح کنند و داور مسابقه هم با بازبینی صحنه مشکوک در مونیتور تلویزیون تعبیه‌ شده کنار زمین می‌تواند صحنه مورد اعتراض را مورد بررسی قرار دهد. با استفاده از این روش داوران قضاوت عادلانه‌تری خواهند داشت.

 

بلاتر ۷۸ ساله که قصد دارد بار دیگر برای ریاست فیفا کاندیدا شود شاید به دنبال این است تا با روی خوش نشان دادن به فناوری‌های نوین رأی‌های موردنظرش را برای ابقا در پُستش جمع‌آوری کند.

 

 

منبع : تسنیم

کارآفرینی
برنامه جهانی غذا

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به مجله اینترنتی ماهنما بوده و کپی برداری فقط با ذکر منبع امکانپذیر می باشد.
مجله اینترنتی ماهنما ثبت شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. طراحی ، کدنویسی و سئو شده توسط : طراحی آسمان