امروز : پنجشنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۶ | Thursday, 14 December , 2017
"در تاریکترین شب های ستم ، روشنترین ستاره ها زاده می شوند . حکیم ارد بزرگ"
  
محک
 
نیمار: پله مرا برای رد پیشنهاد بزرگ چلسی متقاعد کرد

ستاره خط حمله تیم ملی فوتبال برزیل و بارسلونا اعتراف کرد این اسطوره فوتبال کشورش بوده که او را از پیوستن به آبی‌پوشان لندن منصرف کرده است. نیمار مهاجم ۲۲ ساله بارسلونا که تاکنون در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برای سلسائو خوش درخشیده و چهار گل زده است، تابستان سال گذشته در حالی با قراردادی […]

ستاره خط حمله تیم ملی فوتبال برزیل و بارسلونا اعتراف کرد این اسطوره فوتبال کشورش بوده که او را از پیوستن به آبی‌پوشان لندن منصرف کرده است.
نیمار مهاجم ۲۲ ساله بارسلونا که تاکنون در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برای سلسائو خوش درخشیده و چهار گل زده است، تابستان سال گذشته در حالی با قراردادی به ارزش نزدیک به ۹۰ میلیون یورو (که البته چند ماه پس از منعقد شدن آن رقم واقعی‌اش فاش شد) به بارسلونا پیوست که ۴ سال پیش چلسی به شدت خواهان جذبش بود اما پله او را از این کار منصرف کرد.


139304030212525523069543
مجله اینترنتی ماهنما
نیمار در بخشی از کتاب شرح حال خود با عنوان «نیمار: داستان من» نوشته است: ۲۳ آگوست سال ۲۰۱۰ بود که من و پدرم ملاقاتی با لوئیز آلوارو رئیس باشگاه سانتوس داشتیم. چلسی پیشنهاد هنگفتی برای جذب من داده بود. در وسط آن جلسه رئیس چراغ‌ها را خاموش و به سمت یک صندلی خالی اشاره کرد. او گفت: این صندلی قهرمان ملی کشور است که از زمان مرگ آیرتون سنا (راننده فرمول یک فقید برزیلی) خالی مانده اما اگر نیمار جوان قبول کند در سانتوس بماند و پیشنهاد چلسی را رد کند،‌ ما می‌گذاریم که او روی این صندلی بنشیند.

نیمار در ادامه نوشته است: پیشنهاد آلوارو مارا به فکر فرو برد. آن تصمیم می‌توانست نقطه عطفی برای زندگی من باشد. حتی پله هم به من زنگ زد. می‌توانی حس کنی که من چقدر احساس مهم بودن می‌کردم؟ سلطان فوتبال به من زنگ زد و خواست که در سانتوس بمانم. پله مرا یاد دوران بازیگری‌اش در سانتوس و تیم ملی برزیل انداخت. تصمیم آسانی نبود اما درست بود. من برای خانواده‌ام، برای دوستانم و برای حرفه‌ام این تصمیم را گرفتم.

نیمار که سه سال پس از رد پیشنهاد چلسی به بارسلونا پیوست تاکنون در ۲۶ بازی که برای این تیم انجام داده ۹ گل به ثمر رسانده است. او و یارانش امشب در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی به مصاف شیلی می‌روند.

 

 

منبع : تسنیم

کارآفرینی
برنامه جهانی غذا

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به مجله اینترنتی ماهنما بوده و کپی برداری فقط با ذکر منبع امکانپذیر می باشد.
مجله اینترنتی ماهنما ثبت شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. طراحی ، کدنویسی و سئو شده توسط : طراحی آسمان