امروز : پنجشنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۶ | Thursday, 14 December , 2017
"مهم ترین رازهای نهان سیاست بازان ، چیزی جز پیگری اندیشه مردم کوچه و بازار نیست. حکیم ارد بزرگ"
  
محک
 
قیمت نان در ماه مبارک رمضان افزایش نمی‌یابد/ آرد مرغوب نصیب شیرینی فروش‌ها می‌شود نه نانوایان

رئیس اتحادیه نان سنگک گفت: نانوایی‌های محله‌‌هایی که جمعیت کمتری دارند، در ماه مبارک رمضان ساعت پخت نان کمتر می‌شود، ولی در محلات پرجمعیت‌تر تغییری نمی‌کند. قیمت نان هم فعلاً افزایش نمی‌یابد. محمدرضا نظرنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد ساعت کار پخت نانوایی‌های سنگکی و ساعت کاری آنها در ماه مبارک […]

رئیس اتحادیه نان سنگک گفت: نانوایی‌های محله‌‌هایی که جمعیت کمتری دارند، در ماه مبارک رمضان ساعت پخت نان کمتر می‌شود، ولی در محلات پرجمعیت‌تر تغییری نمی‌کند. قیمت نان هم فعلاً افزایش نمی‌یابد.

محمدرضا نظرنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد ساعت کار پخت نانوایی‌های سنگکی و ساعت کاری آنها در ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به تراکم جمعیت در محلات شهر و نسبت نانوایی‌ها در هر محل ساعت کار نانوایی‌ها در این ایام متغیر است.

کاهش ساعت کاری نانوایی ها در محله‌های کم تراکم در ماه مبارک

وی خاطرنشان کرد: در برخی محلات ساعت کار نانوایی‌ها در ابتدای صبح کاهش داشته، ولی در برخی محلات به صورت یکسره از صبح تا شب پخت با فواصل معین ادامه دارد.

رئیس اتحادیه نان سنگک در مورد تغییر قیمت این نان نیز گفت: هر عدد نان سنگک طبق مصوبه فروردین سال ۹۰ به وزن ۴۱۰ گرم باید ۶۰۰ تومان فروخته شود، ولی در برخی موارد بنا به درخواست مشتری بر افزایش حجم نان و یا استفاده از کنجد افزایش می‌یابد.


نان2-300x141
 

مجله اینترنتی ماهنما

قیمت نان فعلا افزایش نمی‌یابد/ نان سنگگ باید ۹۰۰ تومان شود

وی در پاسخ به اینکه آیا برنامه‌ای برای افزایش قیمت نان در دستور کار قرار دارد، گفت: به دلیل افزایش هزینه‌های جانبی در سال‌های ۹۱ و ۹۲ افزایش قیمت نداشته‌ایم و هم‌اکنون به مسئولان پیشنهاد کرده‌ایم، که برای هر سال ۲۰ درصد افزایش یابد و قیمت نان سنگک به ۹۰۰ تومان برسد.

نظرنژاد با تاکید بر اینکه طبق محاسبات ما استاندارد هر نان سنگک باید ۵۰۰ گرم باشد، افزود: الان وزن چانه خمیر ۶۵۰ گرم و نان پخته شده ۴۱۰ گرم است که در برخی موارد به دلیل بالا بودن هزینه‌ها برخی نانوایی‌ها نان را کوچکتر می‌کنند.

آرد مرغوب نصیب شیرینی فروشی ها می‌شود/ کیسه‌ای ۵۰ هزار تومان

وی توزیع آرد نامرغوب را یکی دیگر از مشکلات نانوایی‌ها عنوان کرد و گفت: علی‌رغم یارانه‌ بسیار خوبی که از سوی دولت به گندم اختصاص یافته، اما کارخانه‌ها آرد نول و با کیفیت را کیسه‌ای ۵۰ هزار تومان به شیرینی‌فروشی‌ها می‌فروشند و آرد نامرغوب که چیزی جز پوست گندم نیست، سهم نانوایی‌ها می‌شود.

رئیس اتحادیه نان سنگک با اذعان به اینکه راجع به این مسئله بارها با مسئولان صحبت کرده‌ایم، افزود: اگر قیمت آرد آزاد نشود، کارخانه‌ها رقابتی کار نخواهند کرد و وضع به همین شکل خواهد بود.

علی رغم پیگیری‌های مکرر خبرنگار فارس، برای جویا شدن وضعیت ساعات پخت و قیمت نان در نانوایی برای ایام ماه رمضان سرپرست فعلی اتحادیه نانوایان از مصاحبه امتناع کرد و هر بار آن را به زمان دیگری موکول کرد.

 

منبع: فارس

کارآفرینی
برنامه جهانی غذا

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به مجله اینترنتی ماهنما بوده و کپی برداری فقط با ذکر منبع امکانپذیر می باشد.
مجله اینترنتی ماهنما ثبت شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. طراحی ، کدنویسی و سئو شده توسط : طراحی آسمان