امروز : پنجشنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۶ | Thursday, 14 December , 2017
"آدمی باید از گناه بپرهیزد ، هر چه را به خویش نمی پسندد به دوست و دشمن خود روا ندارد . حکیم بزرگمهر"
  
محک
 
رسانه‌های عربی: ایران – نیجریه، ضعیف‌ترین بازی جام بیستم

رسانه‌های عربی در اظهارنظری مغرضانه تساوی ارزشمند ایران برابر نیجریه را ضعیف‌ترین بازی جام‌جهانی برزیل تا الان لقب دادند.     ایسنا :  تیم ملی فوتبال ایران در نخستین بازی خود در جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل عملکرد خوبی داشت و موفق شد یک امتیاز ارزشمند برابر نیجریه به دست آورد. دیدار ایران برابر نیجریه با تساوی […]

رسانه‌های عربی در اظهارنظری مغرضانه تساوی ارزشمند ایران برابر نیجریه را ضعیف‌ترین بازی جام‌جهانی برزیل تا الان لقب دادند.

 

arash khamooshi (35 of 36)-3

 

ایسنا :  تیم ملی فوتبال ایران در نخستین بازی خود در جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل عملکرد خوبی داشت و موفق شد یک امتیاز ارزشمند برابر نیجریه به دست آورد. دیدار ایران برابر نیجریه با تساوی بدون گل به پایان رسید تا نخستین بازی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باشد که با بدون رد و بدل شدن گلی به پایان می‌رسد.

تساوی ایران برابر نیجریه بازتاب زیادی در رسانه‌های عربی داشت. ایران نخستین تیم آسیایی به شمار می‌آید که تا الان در جام جهانی برزیل امتیاز کسب کرده است اما رسانه‌های عربی دیدار ایران برابر نیجریه را بدترین بازی جام جهانی لقب دادند.

 

سایت الکاس قطر نوشت:‌ نخستین تساوی جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل بین ایران و نیجریه بود. دو تیم در ۹۰ دقیقه نتوانستند دروازه همدیگر را باز کنند. دیدار این دو تیم بدترین بازی جام جهانی برزیل تا الان بوده است. این تساوی به سود هیچ کدام از دو تیم نخواهد بود؛ چرا که در گروهی قرار گرفته‌اند که در آن دو تیم قدرتمند آرژانتین و بوسنی حضور دارند. مالکیت توپ ایران در این دیدار بیشتر از نیجریه بود اما در نهایت هیچ کدام از دو تیم شایسته پیروزی نبودند.

 

سایت جدید الیوم مصر هم نوشت: دیدار دو تیم ایران برابر نیجریه با تساوی بدون گل به پایان رسید تا نخستین تساوی جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل رقم خورد. دو تیم نمایش ضعیفی داشتند و شایسته پیروزی نبودند. نیجریه در ۱۵ دقیقه نخست بازی را هجومی آغاز کرد اما بعد از آن همه چیز آرام شد و دو تیم به تساوی رضایت دادند. دو تیم در حالی برابر هم به تساوی رضایت دادند که نتوانستند خطری را روی دروازه هم ایجاد کنند.

 

خبرگزاری کویت پس از تساوی ایران برابر نیجریه نوشت: دو تیم ایران و نیجریه در نخستین بازی خود در جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل دست نیافتند تا امتیازهای دو تیم در این دیدار تقسیم شود. این دیدار در حالی با تساوی بدون گل به پایان رسید که سطح کیفی دو تیم پایین بود و در حد جام‌جهانی نبود؛ چرا که دو تیم با احتیاط زیادی بازی می‌کردند و توپ بیشتر در میانه میدان به گردش درمی‌آمد. نیمه نخست تنها یک فرصت داشت و آن هم گل نیجریه بود که داور آن را مردود اعلام کرد. در نیمه دوم نیجریه برای پیروزی شدن حملاتی را روی دروازه حریف ترتیب داد اما تلاش آنها ثمری نداشت تا امتیازهای بازی تقسیم شود.

 

سایت الشباب مصر نوشت: دیدار دو تیم ایران با نیجریه بدون رد و بدل شدن گلی به پایان رسید. در این دیدار نیجریه بازی را هجومی آغاز کرد با این حال نتوانست دروازه حریف را باز کند. این بدون هیجان‌ترین و ضعیف‌ترین بازی جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود. دو تیم بازی خسته‌ کننده‌ای را به نمایش گذاشتند تا نخستین تساوی این جام رقم خورد.

 

سایت الریاض عربستان هم درباره بازی نوشت: در ضعیف‌ترین بازی جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل دو تیم ایران و نیجریه برابر هم به تساوی بدون گل دست یافتند؛ تساوی‌ای که بدون شک به نفع هیچکدام از دو تیم نخواهد بود؛ چرا که آنها در گروه سختی قرار گرفته‌اند و باید برابر نیجریه و آرژانتین به میدان روند.

 

 

سایت عربی البدیل هم نوشت: بازی ایران و نیجریه بدترین بازی جام جهانی از آغاز تا کنون به شمار می‌آید. بدون شک این دیدار که با تساوی بدون گل به پایان رسید ضعیف ترین بازی از آغاز جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تا الان به شمار می‌آید. در این دیدار تمام آمارهای بدی که دوستداران فوتبال آن را اصلا دوست ندارند به وجود آمد. در دوازده دیداری که انجام شده است توپ از خط دروازها عبور کرده است و هیچ تساوی در تا الان رقم نخورد اما دیدار ایران برابر نیجریه نه تنها پیروز نداشت که توپی هم از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا امتیازهای بازی تقسیم شود. حتی در این دیدار فرصت جدی هم روی دروازه‌ها خلق نشد. دیدار ایران برابر نیجریه نخستین دیداری بود که دو تیم در آن فوتبال بازی نکردند.

 

این سایت در ادامه نوشت: نمایش ضعیف دو تیم حتی صدای اعتراض حاضران در ورزشگاه را درآورد. آنها می‌خواستند با این کار خود بازیکنان را تشویق کنند اما تلاش آنها ثمره‌ای نداشت و بازی با تساوی به پایان رسید. تیم ایران به آنچه می‌خواست دست یافت. کارلوس کی‌روش، سرمربی ایران تیمش را دفاعی به میدان فرستاد و به دنبال تساوی بود که به این هدف خود دست یافت اما نقشه دیگر این مربی پرتغالی که ضدحملات بود جواب نداد و بازیکنان این تیم تنها کاری که کردند قطع کردن توپ و بازگرداندن آن به نیجریه‌ای‌ها بود. تیم ملی نیجریه در بیشتر زمان‌ها توپ را در اختیار داشت اما نمی‌دانست که باید با آن چه کار کند. با آن که چهره‌های سرشناسی در خط حمله نیجریه بود اما این تیم از فقر تاکتیکی رنج می‌برد و نتوانست فرصتی را روی دروازه ایران خلق کند. تنها دستاورد دو تیم رسیدن به یک امتیاز بود البته قرار گرفتن این دو تیم در رده دوم جدول به این معنا نیست که آنها این توانایی را دارند که برابر بوسنی قعرنشین به پیروزی برسند.

 

سایت عربی کوره هم در پایان بازی نوشت: سرانجام نخستین تساوی جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل رقم خورد و دو تیم ایران و نیجریه به تساوی بدون گل دست یافتند. تیم ملی فوتبال ایران موفق شد تا حملات نیجریه را خنثی کند. تیم ملی فوتبال نیجریه نتوانست خط دفاعی ایران را دور بزند؛ هر چند که تیم سرتر میدان بود و بیشتر از حریف توپ را در اختیار داشت. ایران سیستم دفاعی را در دستور کار خود قرار داده بود و تنها با یک مهاجم بازی کرد. آنها چشم به ضدحملات دوخته بودند و به همین خاطر نقشه‌های هجومی نیجریه خنثی شد.

 

منبع : ایسنا

کارآفرینی
برنامه جهانی غذا

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به مجله اینترنتی ماهنما بوده و کپی برداری فقط با ذکر منبع امکانپذیر می باشد.
مجله اینترنتی ماهنما ثبت شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. طراحی ، کدنویسی و سئو شده توسط : طراحی آسمان