امروز : پنجشنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۶ | Thursday, 14 December , 2017
"شباهنگام برای خانواده و نزدیکانت نامه بنویس و در روز برای اربابان و سرپرستان . حکیم ارد بزرگ"
  
محک
 
تشخیص احساسات از روی چهره +عکس

می‌توان به راحتی از طریق چهره به احساسات افراد پی برد منتها به غیر از واکنش‌های عادی و همیشگی واکنش‌هایی دیگر نیز وجود دارد که شاید کسی به آنها توجه نکرده باشد. محققان آمریکایی احساسات و افکار افراد را بر اساس انعکاس حالات و واکنش‌های اشخاص در چهره‌هایشان طبقه‌بندی کرده‌اند و می‌گویند آنچه در ذهن […]


محققان آمریکایی احساسات و افکار افراد را بر اساس انعکاس حالات و واکنش‌های اشخاص در چهره‌هایشان طبقه‌بندی کرده‌اند و می‌گویند آنچه در ذهن شخص می‌گذرد، احساسات آن شخص است که با حالت‌های مختلف در چهره منعکس می‌شود.این تیم دانشگاه اوهایو در مورد تشخیص احساسات افراد بر روی چهره می‌گویند: احساسات عمومی ۶ حالت دارد مانند شادی، غم، نفرت، ترس، خشم و تعجب که در تمام اشخاص به راحتی قابل تشخیص است و همه با آنها تا اندازه‌ای آشنا هستیم.

اما نکات دقیقی برای شناسایی و دسته بندی وجود دارد و آن واکنش‌های احساسی خاصی است که برای درک آن کمی دچار پیچیدگی می‌شویم.

محققان هزاران عکس از ۲۰۰ دانش‌آموز در موقعیت‌های مختلف احساسی از حالات صورت گرفته‌اند؛ این تصاویر با استفاده از کامپیوتری تخصصی به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفتند.

دانشمندان می‌گویند: در این نتایج متوجه شدیم به غیر از ۶ حالت استانداردی که برای همه قابل تشخیص است، ۱۵ حالت دیگر نیز وجود دارد که شاید کمتر کسی به آنها دقت کرده باشد؛ حداقل این مجموعه در فرهنگ غربی طبیعی و ثابت و یکنواخت است.

آنها اضافه می‌کنند این کار می‌تواند یک فرمت برای درمان اختلالاتی مانند اوتیسم باشد؛ استرس پس از سانحه یا به وجود آمدن اسکیزوفرنی باعث به وجود آمدن دو حالت ترکیبی در شخص می‌شود؛ گاه حالات چهره افراد ترکیبی از دو حس است و شاید اغلب اشخاص نتوانند این واکنش‌های ترکیبی را تشخیص دهند.

wX1403003409
واکنش‌هایی که دانشمندان با مطالعات به آنها پی بردند عبارت است از: شادی ، غم ، ترس، عصبانیت، تعجب کردن، نفرتتعجب + شادی

نشان دادن نفرت با حالتی شوخی

ترس + غم

عصبانیت + غم

تعجب + غم

نفرت + غم

عصبانیت + علاقه

تعجب + علاقه

نفرت + علاقه

تعجب + عصبانیت

نفرت + عصبانیت

نفرت + عصبانیت

نفرت + تعجب

تحت تأثیر قرار گرفتن

 

گردآوری : مجله اینترنتی ماهنما
منبع : فردا نیوز

کارآفرینی
برنامه جهانی غذا

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به مجله اینترنتی ماهنما بوده و کپی برداری فقط با ذکر منبع امکانپذیر می باشد.
مجله اینترنتی ماهنما ثبت شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. طراحی ، کدنویسی و سئو شده توسط : طراحی آسمان