امروز : پنجشنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۶ | Thursday, 14 December , 2017
"آدمی باید از گناه بپرهیزد ، هر چه را به خویش نمی پسندد به دوست و دشمن خود روا ندارد . حکیم بزرگمهر"
  
محک
 
آخرین اخبار از سقوط هواپیما در تهران

یک فروند هواپیمای مسافربری صبح امروز در ساعت 9:18 دقیقه به مقصد طبس در شمال فرودگاه مهرآباد تهران دچار سانحه شد و تمامی سرنشین‌های آن جان باختند.

یک فروند هواپیمای مسافربری صبح امروز در ساعت ۹:۱۸ دقیقه به مقصد طبس در شمال فرودگاه مهرآباد تهران دچار سانحه شد و تمامی سرنشین‌های آن جان باختند.

این هواپیما که متعلق به شرکت هواپیمایی هسا بود، در حین بلند شدن دچار سانحه شد.

صارمی – روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن اعلام این حادثه گفت: این هواپیما که از نوع ایران ۱۴۰ بوده است در اطراف تهران سقوط کرده است.

به گفته وی تعداد مسافران این پرواز هنوز مشخص نیست اما منابع غیررسمی از کشته شدن بیش از ۴۰ سرنشین در این حادثه خبر دادند که تعدادی از آنها کودک بودند.

هواپیما11

آغاز عملیات امدادگران
حسین درخشان سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تایید خبر سقوط یک فروند هواپیما در فرودگاه مهرآباد گفت: این هواپیما در حین بلند شدن دچار سانحه شد و در فرودگاه مهرآباد سقوط کرد. تیم‌های عملیاتی به محل حادثه اعزام شده‌اند اما تا کنون جزئیاتی از تعداد دقیق مصدومان و کشته‌ها در دست نیست.

لازم به ذکر است این هواپیما ایران ۱۴۰ آنتونوف متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان بوده است.

آمار اولیه از شمار کشته‌شدگان و انتقال مصدومان به بیمارستان امام(ره)
ساعت: ۱۰:۲۰

دکتر امین صابری‌نیا رییس اورژانس کشور اخبار اولیه درباره مصدومان و کشته‌شدگان سانحه هوایی صبح امروز را اعلام کرد و گفت: صبح امروز یک فروند هواپیمای مسافربری حوالی جاده قدیم کرج دچار سانحه می‌شود و بلافاصله اورژانس تهران کدهای زمینی و هوایی خود را جهت ارائه خدمات درمانی و امدادی به محل حادثه اعزام کرد.

وی گفت: بنابر اخبار اولیه، ۵ مصدوم این حادثه جهت کامل شدن خدمات درمانی به بیمارستان امام منتقل شدند اما متاسفانه مسافران سر صحنه جان خود را از دست دادند.
ساعت: ۱۰:۳۰

تشکیل جلسه فوق‌العاده شورای هماهنگی بحران در استانداری تهران
مدیرکل بحران استان تهران از تشکیل جلسه فوق‌العاده شورای هماهنگی بحران در استانداری تهران به دنبال سقوط هواپیما خبر داد.

رحمتی گفت: دقایقی پس از سقوط هواپیما در محدوده شهرک آزادی نیروهای مدیریت بحران راهی محل حادثه شده و برابر آخرین گزارشات به محل رسیده‌اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون نیروهای اورژانس، آتش نشانی، انتظامی، خدماتی و … در محل حاضرند، گفت: این هواپیما که متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان بوده حدود ۴۰ مسافر داشته است اما از وضعیت قطعی آنان خبری در دست نداریم.

مدیرکل بحران استان تهران از تشکیل جلسه فوق العاده شورای هماهنگی بحران در استانداری تهران خبر داد و گفت: به دنبال سقوط هواپیما این جلسه تشکیل شده و تصمیماتی پیرامون این حادثه در این جلسه اتخاذ خواهد شد.

رحمتی زمان اعلام دقیق جزییات این سانحه را به پس از تشکیل شورای بحران استان موکول کرد و ابراز امیدواری کرد که در سانحه با حداقل تلفات مواجه شویم.

هواپیما2

ساعت۱۰:۳۰

ترافیک در منطقه
گزارش خبرنگار اعزامی به محل حادثه حاکی از این است که نیمی از بدنه هواپیما سانحه‌دیده در خیابان “شیشه مینا” و نیمه دیگرش نیز داخل پادگان صنایع هوایی افتاده بود.

در حال حاضر نیز بالگردهای هلال‌احمر و اورژانس در آسمان منطقه دیده می‌شوند و علیرغم جمعیت زیاد منطقه، عملیات امدادرسانی و نظم‌بخشی به محل آغاز شده و خیابان شیشه مینا و چند خیابان منتهی به آن نیز در حال حاضر مسدود است.

هم‌اکنون که یک ساعت از وقوع حادثه گذشته، از حضور خبرنگاران و عکاسان به محل حادثه جلوگیری شده است.

دود غلیظ ناشی از آتش‌سوزی در این حادثه از شعاع چندکیلومتری دیده می‌شود و ترافیک منطقه سنگین است.

اعلام رسمی مرگ تمامی سرنشین‌ها
ساعت:‌۱۰:۵۵

شبکه‌ تلویزیونی خبر دقایقی قبل به نقل از روابط عمومی شرکت‌های هواپیمایی کشور اعلام کرد: این هواپیما ۴۲ مسافر داشت که در این حادثه ۳۴ بزرگسال و ۸ کودک کشته شدند.
آخرین اخبار از سقوط هواپیما در تهران
ساعت : ۱۱:۰۰

هواپیمای سقوط کرده با ساختمان‌های نظامی برخورد نکرده است
معاون سازمان هواپیمایی کشوری از اعزام تیم بررسی سانحه این سازمان به محل سانحه خبر داد و اعلام کرد: این هواپیما با ساختمان‌های امنیتی و نظامی برخورد نکرده است.

حمید حبیبی اظهار کرد: یک فروند هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ که در ساعت ۹:۱۸ دقیقه در مسیر تهران – طبس پرواز کرده بود، دچار سانحه شد.

به گفته وی این هواپیما به شماره ثبت EP-GPA متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان حوالی ورزشگاه آزادی دچار سانحه شده است.

حبیبی اظهار کرد: جزئیات این سانحه به زودی اعلام می‌شود.

ساعت:‌ ۱۱:۰۹

هواپیمای سقوط کرده متعلق به سپاه نیست
مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به انتشار برخی اخبار مبنی بر اینکه هواپیمایی که صبح امروز در تهران سقوط کرده متعلق به سپاه است، این خبر را تکذیب کرد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انتشار برخی اخبار را مبنی بر اینکه هواپیمای سقوط کرده در تهران متعلق به سپاه است، تکذیب کرد.

جزییاتی جدید از علت سانحه سقوط هواپیما
ساعت: ۱۱:۲۸

معاون استاندارد پرواز هواپیمایی کشور اعلام کرد:‌ علت دقیق سانحه سقوط هواپیمای مسافربری در تهران باید توسط تیم بررسی حادثه اعلام شود .

حبیبی دقایقی قبل در این خصوص گفت: این هواپیما در ساعت ۹:۲۰ دقیقه از فرودگان مهرآباد پرواز کرده اما به تقاضای برج مراقبت گردش به چپ نمی‌کند و به سمت راست می‌رود و درنتیجه در داخل منطقه سقوط می‌کند.

ساعت:‌۱۱:۳۴

هواپیمای سقوط کرده ۴۸ سرنشین داشت/ حضور ۶ کودک در پرواز
معاون بحران وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: هواپیمای سقوط کرده ۴۸ مسافر داشته که طبق اعلام گروه‌های امداد و نجات، حدود هشت تا ۹ نفر از آنها به بیمارستان منتقل شده‌اند.

هواپیما6

احمد مجیدی  تصریح کرد: با توجه به تازگی وقوع زمان حادثه هنوز تعداد دقیق تلفات مشخص نیست اما از ۴۸ سرنشین کل هواپیما، تعدادی به عنوان مصدوم به بیمارستان منتقل شده‌اند.

وی اضافه کرد: از این ۴۸ نفر ۳۴ نفر بزرگسال، سه کودک زیر ۱۲ سال و سه کودک زیر دو سال بوده‌اند. همچنین دو خلبان، دو مهماندار، دو کارشناس فنی و دو محافظ نیز در این پرواز حضور داشته‌اند.

معاون بحران وزیر راه و شهرسازی درباره‌ علت سقوط این هواپیما اظهار کرد: ۱۱ کارگروه بررسی از سوی سازمان‌های ذیربط در محل حادثه مستقر شده‌ و در حال پیگیری و ارزیابی دلایل سقوط هواپیما هستند.

مجیدی افزود: در حال حاضر رییس سازمان هواپیمایی کشوری و دیگر مسئولان ذیربط وارد محل سقوط هواپیما شده و با بررسی شرایط وقوع حادثه و جعبه سیاه هواپیما علت اصلی سقوط مشخص خواهد شد.

ساعت: ۱۱:۳۴

آخرین آمار مجروحان و کشته شدگان این حادثه
به گفته رئیس اورژانس تهران، سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ در انتهای باند هواپیما اتفاق افتاده و هواپیما به دیوار انتهای باند برخورد کرده است بنابراین افرادی که در صحنه بوده‌اند آسیب جدی ندیده‌اند و حادثه در محدوده خود باند مهار شده است و آسیب بیشتر شامل مسافران هواپیما بوده.

دهقان پور درباره آخرین آمار مجروحان و کشته شدگان این حادثه گفت: بر اساس آمار اعلامی از سوی وزارت راه و ترابری ۴۰ مسافر و هشت خدمه در این حادثه جان باخته‌اند.

وی با بیان اینکه در ساعت ۹:۲۲ با مرکز اورژانس تهران تماس گرفته شده است، گفت: سه مصدوم به وسیله خطوط هوایی در اورژانس تهران به بیمارستان امام منتقل شدند که این افراد دچار سوختگی وسیع شدند.

دهقان پور افزود: بر اساس اظهارات افرادی که با حضور در صحنه کار کارشناسی انجام داده‌اند این سه مصدوم از مسافران هواپیما بوده که به بیرون پرتاب شده‌اند.

وی در پاسخ به اینکه آیا افرادی که در خارج از هواپیما بوده‌اند نیز صدمه دیده‌اند توضیح داد: سقوط در انتهای باند هواپیما اتفاق افتاده و هواپیما به دیوار انتهای باند برخورد کرده است. افرادی که در صحنه بوده‌اند آسیب جدی ندیده‌اند و حادثه عمدتا در محدوده خود باند مهار شده است و آسیب بیشتر شامل مسافران هواپیما بوده.

وی درباره وضعیت مصدومان حادثه گفت: مصدومان سوختگی وسیع دارند که این موضوع وضعیت بیماران را بدتر می‌کند که در حال حاضر این مصدومان تحت مراقبتهای خاص هستند.

 

هواپیما3

 

وضعیت ترافیکی محل سقوط هواپیما
ساعت:‌۱۱:۴۰

جانشین رییس پلیس راهور تهران بزرگ محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده را در محل سقوط هواپیما اعلام کرد.

سرهنگ حسن عابدی در این باره گفت: بلافاصله پس از سقوط حادثه تیم‌های راهور به محل حادثه حاضر شده و با هدف روانسازی و سرعت‌دهی به عملیات امدادگران، محدودیت‌های ترافیکی در این محل اعمال شد.

وی با بیان اینکه براین اساس از جنوب به شمال خیابان “شیشه مینا” از جاده مخصوص مسدود است و تنها خودروهای امدادی و مجاز می‌توانند تردد کنند، گفت: در شمال به جنوب نیز از اتوبان تهران کرج و سر خیابان ولیعصر(عج) محدودیت اعمال شده است.

جانشین رییس پلیس راهور تهران بزرگ که خود نیز در محل حادثه حضور داشت با بیان اینکه مسیر جایگزین به سمت غرب خیابان ولیعصر(عج) بعد از شیشه مینا اعلام شده است، گفت: خوشبختانه مشکل ترافیکی در محل نداریم.

عابدی با بیان اینکه نیروهای راهور در محل حضور کامل داشته و در آماده‌باش هستند، گفت: تا زمان تخلیه کامل محل و اتمام عملیات امدادی، عوامل انتظامی و راهور در محل حضور خواهند داشت.

وی درخصوص وضعیت ترافیکی در دیگر محورهای منتهی به این منطقه نیز گفت: مشکل ترافیکی خاصی در این منطقه وجود ندارد.

 

هواپیما5

نباید به این هواپیما اجازه پرواز داده می‌شد
ساعت:‌۱۱:۴۷

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به سقوط هواپیمای مسافربری در حوالی تهران، گفت که نباید به این هواپیما اجازه پرواز داده می‌شد.

مهرداد لاهوتی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تاسف از سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ و تسلیت کشته شدن تعدادی از هموطنان‌مان در این حادثه، گفت: اولین فروند این هواپیما در اصفهان در پرواز آزمایشی سقوط کرده بود، همچنین اعضای کمیسیون عمران که دو بار از مراحل ساخت هواپیما بازدید کرده بودند نگرانی خود را در این رابطه اعلام کرده بودند.

وی اضافه کرد: نباید به این هواپیما اجازه پرواز داده می‌شد که امروز شاهد این حادثه تلخ باشیم.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برای سازمان هواپیمایی متاسف هستم زیرا این حادثه پیش‌بینی می‌شد.

ثبت لحظه سقوط هواپیما توسط دوربین‌های ترافیکی
ساعت:‌۱۱:۴۱

فرمانده نیروی انتظامی از ثبت لحظه سقوط هواپیما توسط دوربین‌های ترافیکی خبر داد.

سردار اسماعیل احمدی مقدم صبح امروز در نشست صمیمی با خبرنگاران حوزه انتظامی که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، ضمن ابراز تاسف از حادثه سقوط هواپیما در تهران گفت: در هنگام سقوط دوربین‌های ترافیکی آن منطقه تصاویر را ضبط کرده و این در حالی بوده که یکی از موتورهای هواپیما آتش گرفته بود.

وی با بیان اینکه این هواپیما ۴۰ مسافر داشت که ۸ نفر آنها خدمه بودند، گفت: هواپیما متعلق به سپاهان ایر بوده است.

انتقال تعدادی از مصدومان حادثه هواپیما به بیمارستان پیامبران
ساعت: ۱۲:۰۰

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران گفت: سه نفر از مصدومان حادثه هواپیمایی امروز توسط بالگرد اورژانس تهران جهت ادامه روند درمانشان به بیمارستان امام خمینی (ره) منتقل شدند.

حسن عباسی گفت: دو نفر از مصدومان آقا و یک نفر خانم و حدودا بین ۳۰ تا ۴۰ ساله هستند.

وی همچنین گفت: بنابر اعلام شاهدان عینی شش نفر از مصدومان حادثه هواپیمای امروز توسط ون و اهالی حاضر در محل حادثه به بیمارستان پیامبران منتقل شدند.

 

هواپیما4

حضور بیش از ۱۰۰ آتش‌نشان در منطقه
ساعت:‌۱۲:۰۲

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از اعزام بیش از ۱۰۰ آتش‌نشان و تعدادی از فرماندهان آتش‌نشانی به محل سقوط هواپیما خبر داد.

سید جلال ملکی  در این باره گفت: بلافاصله پس از وقوع حادثه ستاد فرماندهی آتش نشانان هفت ایستگاه را در نزدیک‌ترین موقعیت به محل سقوط هواپیما در خیابان شیشه مینا قرار داشتند به محل حادثه اعزام کرد.

وی با بیان اینکه آتش‌نشانان بلافاصله موفق به مهار و اطفای کامل حریق این هواپیما شدند، گفت: متاسفانه تعدادی از مسافران هواپیما دچار سوختگی شده‌اند.

ملکی که خود نیز در محل حادثه حضور داشت، با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰۰ آتش نشان به همراه تعدادی از فرماندهان و مسئولان آتش‌نشانی تهران در محل حادثه حضور دارند، گفت: حریق به طور کامل اطفا شده و آتش‌نشانان با استفاده از جرثقیل مشغول باز کردن مسیر و برداشتن تکه‌های هواپیما از سطح خیابان هستند.

خلبان و تمام خدمه هواپیمای سقوط کرده ایرانی بودند
ساعت: ۱۲:۰۷

معاون بحران وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: خلبان و تمام خدمه هواپیمای سقوط کرده ایرانی بودند.

احمد مجیدی تصریح کرد: هنوز به شکل دقیق هویت تیم خلبانی و خدمه پرواز مشخص نشده اما آنچه مسجل است این است که تمام این افراد ایرانی بوده‌اند.

وی درباره‌ی تعداد دقیق کشته‌شدگان حادثه نیز اعلام کرد: با توجه به انتقال تعداد محدودی از مجروحین به بیمارستان هنوز رقم دقیق تلفات مشخص نیست اما قطعا اکثر مسافران جان باختند.

معاون بحران وزیر راه و شهرسازی درباره‌ی وضعیت هواپیمای سقوط کرده نیز اعلام کرد: این هواپیما از نوع آنتونوف ۱۴۰ که ساخته مشترک ایران و اوکراین است بوده و قطعا با مجوز پرواز کرده است.

یک فروند هواپیمای ایران ۱۴۰ شرکت هسا صبح امروز در حوالی فرودگاه مهرآباد سقوط کرد. این هواپیما که به مقصد طبس سفر می‌کرد ۴۸ مسافر داشت که بسیاری از آنها کشته شدند.

با استقرار تیم‌های بررسی در محل حادثه بناست به زودی دلیل اصلی این سقوط مشخص شود.

 

منبع: ایسنا

کارآفرینی
برنامه جهانی غذا

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به مجله اینترنتی ماهنما بوده و کپی برداری فقط با ذکر منبع امکانپذیر می باشد.
مجله اینترنتی ماهنما ثبت شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. طراحی ، کدنویسی و سئو شده توسط : طراحی آسمان