امروز : شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | Saturday, 16 December , 2017
"آدمی باید از گناه بپرهیزد ، هر چه را به خویش نمی پسندد به دوست و دشمن خود روا ندارد . حکیم بزرگمهر"
  
محک
 
قیمت جدید خودروها اعلام شد / پژو ۲۰۶ ۳۴ میلیون و پراید ۲۰ میلیون تومان

رئیس شورای رقابت قیمت جدید خودروها را اعلام کرد و گفت: پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ارزش ۳۴۱.۱۴۶.۳۱۰ ریال، پژو پارس جدید به ارزش ۳۴۸.۸۰۸.۹۴۳ ریال، سایپا ۱۳۱ مدل اس ایکس به ارزش ۲۰۱.۲۲۰.۰۰۰ ریال قیمت گذاری شده است.   رضا شیوا رئیس شورای رقابت بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران قیمت نهایی انواع […]

رئیس شورای رقابت قیمت جدید خودروها را اعلام کرد و گفت: پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ارزش ۳۴۱.۱۴۶.۳۱۰ ریال، پژو پارس جدید به ارزش ۳۴۸.۸۰۸.۹۴۳ ریال، سایپا ۱۳۱ مدل اس ایکس به ارزش ۲۰۱.۲۲۰.۰۰۰ ریال قیمت گذاری شده است.

 

رضا شیوا رئیس شورای رقابت بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران قیمت نهایی انواع خودرو را اعلام‌ کرد.

 

139302041446296192599753
 

مجله اینترنتی ماهنما

قیمت های محاسبه شده در شورای رقابت براساس دستورالعمل جدید قیمت گذاری خودرو به شرح زیر است :

 

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ارزش ۳۴۱.۱۴۶.۳۱۰ ریال، پژو ۲۰۶ صندوق دار وی هشت به ارزش ۳۴۶.۴۹۵.۶۸۴ ریال، رانا به ارزش ۳۲۰.۳۱۶.۴۳۵ ریال، پژو پارس جدید به ارزش ۳۴۸.۸۰۸.۹۴۳ ریال، پژو پارس دوگانه سوز ۳۶۴.۲۰۴.۲۲۷ ریال، پژو ۴۰۵ مدل اس ال ایکس به ارزش ۳۰۳.۰۱۷.۲۸۲ ریال، پژو ۴۰۵ دوگانه سوز ۳۰۱.۱۷۹.۶۱۱ ریال.

 

همچنین سمند سورن ۳۳۱.۲۸۳.۵۵۶ ریال، پژو پارس مدل تی یو ۵ به ارزش ۳۶۰.۷۰۳.۴۹۹ ریال، سمند ال ایکس ای اف سون دوگانه سوز به ارزش ۳۱۷.۷۱۱.۵۵۷ ریال،سمند ال ایکس ای اف سون بنزینی به ارزش ۲۹۵.۱۳۵.۴۹۰ ریال.

 

به گزارش تسنیم، براساس تصمیم جدید شورای رقابت، سایپا ۱۳۱ مدل اس ال به ارزش ۱۹۵.۹۵۰.۰۰ ریال، سایپا ۱۳۱ مدل اس ایکس به ارزش ۲۰۱.۲۲۰.۰۰۰ ریال، سایپا ۱۳۲ مدل اس ال به ارزش ۱۹۶.۸۵۰.۰۰۰ ریال، سایپا ۱۳۲ مدل اس ایکس به ارزش ۲۰۲.۰۸۰.۰۰۰ ریال، سایپا ۱۱۱ مدل اس ال به ارزش ۱۹۹.۱۸۰.۰۰۰ ریال، سایپا ۱۱۱ مدل اس ایکس به ارزش ۲۰۴.۴۳۰.۰۰۰ ریال، سایپا ۱۴۱ مدل اس ال به ارزش ۱۸۷.۹۱۰.۰۰۰ ریال، سایپا ۱۴۱ مدل اس ایکس به ارزش ۱۹۳.۱۶۰.۰۰۰ ریال قیمت گذاری شده است.

 

در تازه ترین قیمت گذاری شورای رقابت ارزش خودروی تیبا ایکس ۲۴۱.۸۳۰.۰۰۰ تعیین شده است.

 

 

 نوع خودرو  قیمت نهایی
پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ۳۴ میلیون و ۱۱۴ هزار و ۶۳۱ تومان
پژو ۲۰۶ صندوق دار وی هشت ۳۴ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۵۶۸ تومان
رانا ۳۲ میلیون و ۳۱ هزار و ۶۴۳ تومان
پژو پارس جدید ۳۴ میلیون و ۸۸۰ هزار و ۸۹۴ تومان
پژو پارس دوگانه سوز ۳۶ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۴۲۲ تومان
پژو ۴۰۵ مدل اس.ال.ایکس ۳۰ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۷۲۸ تومان
پژو ۴۰۵ دوگانه سوز ۳۰ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۹۶۱ تومان
سمند سورن ۳۳ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۳۵۵ تومان
پژو پارس مدل تی.یو ۵ ۳۶ میلیون و ۷۰ هزار و ۳۴۹ تومان
سمند ال.ایکس.ای.اف سون دوگانه سوز ۳۱ میلیون و ۷۷۱ هزار و ۱۵۵ تومان
سمند ال ایکس ای اف سون بنزینی ۲۹ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۵۴۹ تومان
سایپا ۱۳۱ مدل اس.ال ۱۹ میلیون و ۵۹۵ هزار تومان
سایپا ۱۳۱ مدل اس.ایکس ۲۰ میلیون و ۱۲۲ هزار تومان
سایپا ۱۳۲ مدل اس.ال ۱۹ میلیون و۶۸۵ هزار تومان
سایپا ۱۳۲ مدل اس.ایکس ۲۰ میلیون و ۲۰۸ هزار تومان
سایپا ۱۱۱ مدل اس.ال ۱۹ میلیون و ۹۱۸ هزار تومان
سایپا ۱۱۱ مدل اس.ایکس ۲۰ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان
سایپا ۱۴۱ مدل اس.ال ۱۸ میلیون و ۷۹۱ هزار تومان
سایپا ۱۴۱ مدل اس.ایکس ۱۹ میلیون و ۳۱۶ هزار تومان
تیبا ایکس ۲۴ میلیون و ۱۸۳ هزار تومان

 

 

براساس مصوبه جدید شورای رقابت به منظور تحقق پنج شرط این شورا برای افزایش قیمت خودرو جلسات متعددی در سطوح کارشناسی بین مرکز ملی رقابت و خودروسازان برگزار شده بود که در نهایت به نتایج ذیل منجر شد؛‌
درخصوص شرط نخست،‌ خودروسازان تعهد کردند که تاپایان سال جاری تولید انواع خودروی سواری خود را طبق محاسبات زیر افزایش دهند. برهمین اساس ایران خودرو مجوز ۴۵ درصد افزایش تولید محصولات خود را نسبت به سال ۹۲ کسب و سایپا نیز ۴۰ درصد افزایش تولید نسبت به سال ۹۲ را دریافت کرده است.

 

شرکت مدیران خودرو نیز درصد افزایش تولید خود را به نسبت سال ۹۲ باید به ۸۳ درصد،‌ کرمان موتور به ۲۵۵ درصد و خودروسازان رایان ۴۱۴۱ درصد برسانند.

 

همچنین برنامه تولید ماهانه خودروسازان در سال ۹۳ نیز باید در اختیار مرکز ملی رقابت قرار گیرد و این مرکز نیز باید بر حسن انجام تعهدات تولید ماهانه خودروسازان نظارت کند.
در خصوص تحقق شرط دوم نیز خودروسازان تعهد کردند که به غیر از الزامات قانونی، سایر آپشن های نصب شده بر روی خودرو انتخابی باشد. برای این موضوع در قرار دادها نیز راهکارهایی اندیشیده شده است.

 

در رابطه با شرط سوم هم به منظور اطمینان از فروش خودروها به مصرف کننده نهایی نکاتی جهت اجرا در طرح های فروش توافق شد؛ بر همین اساس ۲۰ درصد از کل فروش باید فروش نقدی باشد و نقش نمایندگی ها در فرایند فروش باید به حداقل برسد. در همین راستا امکان ثبت نام شخصیت های حقوقی و نمایندگی های مجاز در فروش مقرر نگردد.

 

شورای رقابت در شرط سوم همچنین قید کرده که واگذاری یک دستگاه خودرو به ازای هر کد ملی در فروش نقدی باید ملاک عملکرد خودروسازان باشد؛ عدم امکان ثبت نامی فروش نقدی از شش ماه قبل در فروش نقدی؛ امکان ثبت نام فقط در محدوده جغرافیایی استان برابر ادرس متقاضی خواهد بود.

 

شورای رقابت همچنین برای تحقق شرط سوم، شفاف شدن انواع طرح های فروش با ذکر ارقام دقیق و سود مشارکت، سود انصراف، جریمه دیرکرد و زمان تحویل خودرو را نیز قید کرده و در خصوص اطمینان از عملکرد صحیح سایت فروش اینترنتی در زمان فروش نظارت هایی را اعمال خواهد کرد.

 

در شرط چهارم نیز خودروسازان باید با افزایش عرضه خودرو و رفع مشکلات موجود در فرایند فروش نسبت به شکاف عرضه و تقاضا اقدام کنند. همچنین در شرط پنجم آمده است که خودروسازان اصلاحاتی را در بندهای قرار دادها لحاظ کنند، در این بند خودوسازان ضمن قبول اصلاحات و حفظ حقوق مصرف کننده فعالیت خواهند کرد.

 

رضا شیوا رئیس شورای رقابت ضمن تشریح قیمت های جدید البته تأکید کرده که این قمیت ها از امروز به خودروسازان ابلاغ شده و آنها باید تولیدات جدید را با قیمت های اعلام شده به بازار عرضه کنند.

 

منبع : تسنیم

کارآفرینی
برنامه جهانی غذا

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به مجله اینترنتی ماهنما بوده و کپی برداری فقط با ذکر منبع امکانپذیر می باشد.
مجله اینترنتی ماهنما ثبت شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. طراحی ، کدنویسی و سئو شده توسط : طراحی آسمان